​Ankara’nın Yenimahalle İlçesindeki Kayalar Şehit Necmi Bahadır DENİZCİOĞLU  İlkokulu öğrencileri, Okul Müdürü Sayın  Abdullah  KÜSMEZ ´ in öncülüğünde toplanan yardım malzemelerini Samsun´un  Salıpazarı  ilçesindeki  ihtiyaç sahibi öğrencilere  gönderdi. İlçemiz Yavaşbey İlk/ortaokulu ,Tanhal ilk/Ortaokulu ,Muslubey  ilk/Ortaokulu ,Avut ilk /Ortaokulu  ve Kırgıl İlkokulu ve Çağlayan İlkokulu  öğrencilerine  topladıkları giyim ve kırtasiye malzemelerini kargo aracılığıyla  gönderdiler. Gönderilen  yardımlar Kaymakamımız Sayın Hilal KÜSMEZ GÜNAYDIN ,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali SAVAŞ tarafından  ihtiyaç sahibi okullara ulaştırıldı.

   

        Kaymakamımız Sayın Hilal KÜSMEZ GÜNAYDIN  Okullar arasında gerçekleşen dayanışmayı desteklediğini belirtirken, “Farklı bir şehirdeki okulun  İlçemizdeki okullara bir takım materyal ve malzeme  yardımı için bir araya geldik. Okulumuz düzenledikleri proje sonucunda aldıkları yardımları okullarımıza  takdim ettiler. Bizler bu denli yardımları hem anlamlı hem de bu okullarımızın daha kaliteli ortamlarda eğitim görmesi adına da bir kazanç olarak görülüyoruz.. Bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu vesile ile diğer kurumlarımız da bu sosyal projelere katılmalarını öneriyoruz” dedi.

 

        İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali SAVAŞ ;Ülkemizde okullar arası yardımlaşma ve dayanışmanın yaygınlaşması ve eksikliklerin tamamlanması amacıyla okullar arası kardeşlik projesi kapsamında imkanlar ölçüsünde güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu çalışma sayesinde yardım yapmak isteyen, büyükleri hayrına okullara katkı sunmak isteyen yardımsever vatandaşları da bulup aracı oluyoruz. Bugün de Sayın Kaymakamımız Hilal KÜSMEZ GÜNAYDIN aracılığı ile  Ankara Yenimahalle’den Kayalar Şehit Necmi Bahadır DENİZCİOĞLU  İlkokulu  Müdürü Sayın Abdullah KÜSMEZ, idareci, öğretmen ve öğrencilerinin yardımlarını ilçemizdeki ihtiyaç  sahibi öğrencilerimize dağıtıyoruz . Bu yardımlarda katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.